Tulpių žydėjimo šventė Burbiškio dvare
Posted by admin on 14th Kovas 2016
| 1523 peržiūrų

Tulpių žydėjimo šventė Burbiškio dvare – dar vienas unikalus renginys, o ir reginys mūsų žaliojoje Lietuvoje. Šis renginys tapo tradiciniu ir jau penkiolika metų iš eilės į Radviliškio rajone esantį dvarą sukviečia vis daugiau smalsuolių, norinčių pasigėrėti tulpių gausa bei jų skleidžiamu ypatingu dvelksmu.

Ir išties, neverta trenktis į Nyderlandus, norint pasigrožėti tulpėmis, nes tai, ką išvysime Burbiškio dvare, nė kiek nenusileidžia Olandijai. Juolab čia Lietuva, čia viskas taip sava. Šiame nuostabioje gamtos karalijoje įsikūrusiame Burbiškio dvare, kurio pavadinimas kildinamas nuo pirmųjų jo savininkų Burbų, tulpės pražysta kiekvieną pavasarį ir vis kita spalvų gama. Kasmet čia prasiskleidžia ne mažiau nei 300 tulpių žiedų. Tulpių žydėjimo šventė Burbiškio dvare savo lankytojų paprastai laukia gegužės mėnesį.

Burbiškio dvaras užima užima 28 ha plotą, smalsiau pasidairius po jo aplinką, čia surasite ir 3 ha tvenkinį su net 15 salelių, perjuostų 11 tiltų bei tiltelių, čia ir 8 eglėmis apjuostos apžvalgos aikštelės, nuostabi beržų alėja, čia puikiai dera atvežtiniai augalai bei mūsų lietuviškieji, čia šiltuoju metų laiku nuolat klega paukščiai.Meno mylėtojai akyliau gali pasigėrėti čia stūksančiomis skulptūromis, skirtomis A. Mickevičiui, Vytautui Didžiajam bei Švč. Mergelei Marijai, kurias dar 1911 m. sukūrė Kazys Ulianskas.

Tulpių žydėjimo šventė Burbiškio dvare – tai tikra pavasario šventė nuostabiame peizažiniame parke, subtilus sąlytis su gamta, malonus laikas, skirtas sau, sielos atgaivai ir dvasios poilsiui. Šventės sumanytojai kasmet stengiasi kažkuo nustebinti apsilankiusius, į šventę kviečiami vis nauji atlikėjai, čia skleidžiamais garsais bus patenkinti net ir išrankiausi muzikos gurmanai. Šventės metu visada vyksta tautodailininkų bei amatininkų mugė, čia kvepia lietuviška duona, o trapios tulpės bent akimirkai kviečia sustabdyti taip sparčiai skubantį laiką.

Nebūk kurmis, pasidalink...Email this to someoneShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Print this page