Jūros šventė
Posted by admin on 2nd Gruodis 2014
| 1580 peržiūrų

Jūros šventė – nuostabi kasmetinė Klaipėdos miesto šventė, kiekvienais metais prie jūros sutraukianti minias lankytojų paskutinį liepos savaitgalį. Reikia pasakyti ir tai, kad tai toli gražu ne tik Klaipėdos miesto šventė, bet ir visos Lietuvos vidurvasario šventė, nes į šį renginį suplūsta lankytojai iš visos šalies miestų ir miestelių, kaimų ir gyvenviečių. Tai svarbus visos Lietuvos renginys, paprastai sulaukiantis ir įtakingų užsienio šalių atstovų dėmesio.

Jūros šventė – tai šventė, kiek pasidabinusi „jūrine tematika“ bei besipuikuojanti kasmet vis labiau besiplečiančia kultūrinių, sportinių, pramoginių renginių programa.

Jūros šventė gyvuoja jau daugybę metų. Pirmą kartą ji buvo surengta 1934 m. rugpjūčio 12 d. Jos organizatoriumi tapo Lietuvos Vakarų sąjunga. Tiesa, tuomet ji buvo pavadinta tiesiog „Jūros“ diena. Tuomet Jūros šventė sukvietė per 60 tūkstančių miestiečių bei miesto svečių, o tuometinis Lietuvos Respublikos Prezidentas Antanas Smetona iškilmingai paskelbė šventės pradžią. Tarpukariu Jūros šventė labiau buvo orientuota į jūreivystę, jūrines profesijas ar pačią jūrą. Tą akcentavo ir Prezidentas Antanas Smetona tai pabrėžęs iškilmių kalboje: „Mūsų jūra, mes jos niekam ir niekuomet neatiduosime. Toks mūsų pažadas turi būti teisėtas. Jūros diena teprimena tai visiems…“ Šventėje visada apsilankydavo svarbūs Lietuvos visuomenės atstovai, politikai, kultūros veikėjai.

2002 metais surengta bene didžiausia Jūros šventė, jai buvo skiriamas ypatingas dėmesys, mat šventės data sutapo su 750 metų Klaipėdos jubiliejumi.

Šiandien Jūros šventė – tai puiki pramoga tiek šeimai, tiek susimatymams su pajūryje gyvenančiais bičiuliais ar giminaičiais. Renginių čia tikrai niekada netrūksta, jų čia ras kiekvienas pagal savo poreikį. Mėgstantys tiesiog pažioplinėti, ras kur akis paganyti į pagrindinėse Klaipėdos gatvėse išsirikiavusius prekystalius, siūlančius gausybę įvairiausios produkcijos, čia ir teatralizuoti pasirodymai, ir šokių pamokos, krepšinio turnyrai, o ir kur dar renginių gausybė Anikės aikštėje ar Kruizinių laivų terminale, o ir lankytojus džiuginantis Danės upėje vykstantis kasmetinis tradicinis istorinių laivų paradas.

Jūros šventę tradiciškai vainikuoja fejerverkai, kiekvienais metais vis kitokie ir naujai sudrebinantys visą Klaipėdą.

Nebūk kurmis, pasidalink...Email this to someoneShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Print this page