Lajų takas
Posted by admin on 7th Spalis 2015
| 757 peržiūrų

Lajų takas Anykščiuose – vienintelis tokio pobūdžio pažintinis objektas ne tik Baltijos šalyse, bet ir visoje Rytų Europoje. Lajų takas – 2015 metų vasaros pabaigos atradimas, sulaukiantis neeilinio turistų susidomėjimo. Jis įrengtas Anykščių šilelyje, kurį taip vaizdžiai aprašė iškilus mūsų poetas Antanas Baranauskas: „Miškan, būdavo, eini – tai net akį veria; Vat teip linksmina dūšią, ažu širdies tveria, Kad net, širdžiai apsalus, ne kartą dūmojai: ar miške aš čia stoviu, ar danguj, ar rojuj?!“ Taip, būtent šiame žaliajame Lietuvos kampelyje medžių viršūnėmis per 300 metrų ir vingiuoja unikalusis Lajų takas. Jo pradžia – nuo didžiojo mūsų tautos pasididžiavimo – Puntuko akmens, o norėdami pradėti kelionę medžių viršūnėmis, turėsite užkopti ant kalvos. Keliaudami Lajų taku turėsite unikalią galimybę pasigėrėti atsiveriančiais nuostabiais vaizdais, o po kojomis – net iš 21 metro aukščio regėsite žemiau likusią augmeniją bei žalumą. Kas įsitempęs nuo aukščio baimės, o kas tiesiog besidžiaugdamas reginiais, keliaudamas Lajų taku turės galimybę pasiskaityti apie vieną ar kitą augalą medį, paukštį ant čia įrengtų stendų.

Tako kulminacija – 35 metrų bokštas, iš kurio atsiveria širdžiai malonūs srauniosios Šventosios vaizdai, o Anykščių šilelis – tiesiog kaip ant delno. Medžių tako architektai – Arvydas Gudelis ir Andrius Dirsė puikiai įgyvendino savo užmačią, iš plieno ir betono konstrukcijų sumanę tokią specifinę pramogą, o taką rengę statybininkai sunaudojo 395 tonų metalo ir 1,5 tūkstančio kubinių metrų betono.

Kol kas Lajų takas nemokama pramoga. Lajų takas atviras lankytojams nuo 10 iki 19 val. Lajų takas – išties įdomus sprendimas, leidžiantis kiekvienam prisiliesti prie gamtos visais metų laikais, pajausti kaitą, alsavimą bei dar kartą įsitikinti, kokia graži ta mūsų Lietuva!

Nebūk kurmis, pasidalink...Email this to someoneShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Print this page