Labanoro apžvalgos bokštas
Posted by admin on 21st Spalis 2015
| 1202 peržiūrų

Labanoro apžvalgos bokštas – pats aukščiausias apžvalgos bokštas, iškilęs žaliojoje Labanoro girioje ir atviras lankytojams nuo 2015 m. rugsėjo 22 d. Bokšto aukštis – 36 metrai. Šis unikalus iš ES finansuojamų lėšų įrengtas statinys savo forma primena liauną medį, besistiebiantį aukštyn – lyg dangaus, lyg debesų. Ne veltui yra pasakyta, kad „aukščiau už jį – tik dangus“.

Labanoro apžvalgos bokštas stūkso šalia Mindūnų kempingo, o kad nepaklystumėte – ieškokite nuorodos „Apžvalgos bokštas“. Siauručiu, bet pakankamai saugiu miško keliuku teks pavingiuoti kelis kilometrus, kol privažiuosite didingąjį statinį. O tuomet jau neužteks gėrėtis bokšto galybe, o sukaupus visą drąsą kopti serpantininiais laiptukais, kurių net 214, kad pasiektumėte bokšto viršuje esančią apžvalgos aikštelę. Pamažu keliaujant link debesų kažkam gal kiek links kojos ar išpils šaltas prakaitas, bet nesustokite pakelėje, nes tai, kas Jūsų lauks viršuje, atpirks visą nerimą. Ir štai Jūs viršuje – aplinkui kvapą gniaužiantys piliakalnių, ežerų, pusiasalių vaizdai, čia kaip ant delno pūpso Siesarties hidrografinis draustinis, čia ir Lakajų kraštovaizdžio draustinis… Čia viskas taip gražu, kad atrodo, kad sustoja laikas… tik vėjas, kuris kiek pasiūbuoja bokštą ir priverčia įsitverti į šalia esančias konstrukcijas, primena, kad viskas čia tikra, čia grožis ir galybė, čia gamta ir žmogus, čia Lietuva.

Nesibaiminkite, Labanoro apžvalgos bokštas išties saugus ir stabilus: jo pamatų svoris siekia apie 1000 tonų. Labanoro apžvalgos bokštas – vienas iš keliolikos apžvalgos bokštų, kurių dėka mes bent kiek galime būti pakylėti link dangaus ir prisiliesti prie paslaptingosios mūsų gamtos.

Nebūk kurmis, pasidalink...Email this to someoneShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Print this page