Keltuvas į Gedimino kalną
Posted by admin on 25th Lapkritis 2014
| 915 peržiūrų

Keltuvas į Gedimino kalną, moderniai dar vadinamas funikulieriumi – nuostabi priemonė visiems: tiek tinginukams, nenorintiems varginti savo kojų, kopiant į Gedimino kalną akmenuotais į jį vedančiais takeliais, ar tiems, kurie dėl sveikatos problemų tiesiog negali pakilti į Gedimino pilį. Pastebėta, kad pradėjus veikti šiam keltuvui, padidėjo ir turistų skaičius, norinčiųjų aplankyti galingąją Gedimino pilį. Keltuvas į Gedimino kalną įrengtas 2003 m. stačiame Gedimino kalno šlaite, vieninteliame uždarame Nacionalinio muziejaus kieme, į kurį galima patekti nuo Neries pusės. Tai ne vienintelis Lietuvoje esantis keltuvas, kiti du – vienkeliai funikulieriai su 2 vagonais, prasilenkiančiais kelio viduryje, rieda Kaune.

Keltuvas į Gedimino kalną – greitas ir patogus būdas per neįtikėtinai trumpą laiką pasiekti Gedimino kalne esančią pilį. Šia transporto priemone vienu metu gali keliauti 16 žmonių, o besigėrėdami kilimo į kalną metu atsiveriančiais nuostabiais sostinės vaizdais, net nespėsite pajusti, kad jau laikas išlipti. Keltuvas į Gedimino kalną savo kelią – 71 metro ilgio trasą įveikia per 35 sekundes, o visa Jūsų kelionė – su įlipimu bei išlipimu užtruks maždaug minutę.

Taigi, užsinorėję aplankyti Gedimino pilį, būtinai pasinaudokite proga pakilti į ją keltuvu, nes keltuvas į Gedimino pilį – tai puiki pramoga visai šeimai.

Važiavimas keltuvu mokamas.

Keltuvo darbo laikas: šiltuoju metų laiku: nuo 10 iki 19 val., šaltuoju: nuo 10 iki 17 val.

Nebūk kurmis, pasidalink...Email this to someoneShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Print this page