Delfinariumas
Posted by admin on 2nd Gruodis 2014
| 1841 peržiūrų

Delfinariumas – viena iš labiausiai lankomų Lietuvos jūrų muziejaus ekspozicijos dalių. Nieko nėra čia stebėtino, delfinai išties unikalūs žinduoliai, dovanojantys visiems tik pačias geriausias emocijas.

Šis delfinariumas duris plačiajai visuomenei atvėrė 1994 metais ir yra vienintelis rytinėje Baltijos pakrantėje veikiantis tokio tipo muziejus. Klaipėdos delfinariume šiuo metu gyvena Juodosios jūros afalinos. Labai džiugu, kad po trejus metus trukusios delfinariumo rekonstrukcijos, 2013 metų gruodį neatpažįstamai pasikeitęs delfinariumas atvėrė duris ir nuo šiol vėl džiugina būriais į jį plūstančius lankytojus, atėjusius aplankyti savo išsiilgtųjų delfinukų, sugrįžusių į savo naujuosius namus iš saulėtosios Graikijos, kur laikinai svečiavosi, kol jų „būstas“ buvo renovuojamas. Delfinariumas patrauklus visada, nepriklausomai nuo metų laikų. Šaltuoju metų laiku čia gyvenantys delfinai savo lankytojus priverčia bent trumpam pamiršti lauke karaliaujančius darganą ar šaltį, na, o šiltuoju metų laiku delfinų atliekami šuoliai ir kitos gudrybės dar labiau priverčia lankytojus gyventi vasaros ritmu.

Nuo šiol atsinaujinusiame, tūkstantį lankytojų vienu metu talpinančiame delfinariume rengiami įspūdingi delfinų pasirodymai. Turėkite mintyje, jeigu norite iš salės išeiti sausi, nesigrūskite į pirmąsias eiles, esančias visai prie pat didžiojo baseino – delfinai tikrai gali Jus aptaškyti savo žaismingo pasirodymo metu.

„Delfinų sala“ – nepaprastai nuotaikingas bei spalvingas delfinų pasirodymas, supažindinantis savo lankytojus su vienais įdomiausiais bei intelektualiausiais vandens žinduoliais – Juodosios jūros afalinomis. Iki sielos gelmių sukrečiančio delfinų pasirodymo metu ne tik krykštausite drauge su delfinais, bet ir turėsite puikią progą bent kiek prisiliesti prie šių žinduolių pasaulio ir bent šį tą apie juos sužinoti. Skambant puikiai muzikai bei delfinams atliekant neįtikėtinus dalykus, viso pasirodymo metu didžiuliame ekrane demonstruojama vizualinė medžiaga, kurią sekant sužinosite, kiek gyvena delfinai, kada susilaukia pirmųjų palikuonių ir t.t. ir pan. Delfinų pasirodymas – geras pusvalandis, pralekiantis kaip akimirka, tačiau įspūdžių paliekantis metams į priekį.

Delfinariumo rekonstrukcija dar iki galo nebaigta, jai pasibaigus drauge su delfinais žiūrovus džiugins ir ilgamečiai jų palydovai Kalifornijos jūros liūtai, o delfinų pasirodymams  dar daugiau spalvų suteiks specialūs efektai ir pan.

Nebūk kurmis, pasidalink...Email this to someoneShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Print this page