Arklio muziejus
Posted by admin on 14th Kovas 2016
| 1073 peržiūrų

Arklio muziejus – dar viena lankytina vieta Anykščių rajone Niūronių kaime. Tokio pobūdžio muziejus – vienintelis Lietuvoje. Už Arklio muziejaus įkūrimą turime dėkoti agronomui prof. Petrui Vasinauskui (1906–1995), kurio idėjų dėka šis muziejus pradėjo savo istoriją dar 1978 metais.

Žinoma, Arklio muziejaus ekspozicija pirmaisiais gyvavimo metais nebuvo tokia gausi kaip šiandien. Pradžioje buvo įrengti du klojimai, kuriuose draugiškai sugulė iš visos Lietuvos sukeliavę eksponatai, susiję su arklio gyvenimu: bričkos, vežimai, lineikos, ratai, plūgai, padargai, pakinktai, balnai, kuliamosios, sėjamosios, bulviakasės, pjaunamosios ir pan. Po to jau iškilo ir kalvė, 2000 – aisiais ekspoziciją papuošė Jurgio Kazlausko dirbiniai, unikalios Juozo Gelaževičiaus filatelijos kolekcijos bei iškilo Aukštaitiškosios ir Legų sodybos, ir žinoma, ranka pasiekiami gyvieji eksponatai – arkliai.

Arklio muziejus savyje talpina svarbiausią idėją – dar kartą visiems čia besilankantiems priminti tą ypatingą mūsų tautos sąsają su arkliu, šio darbštaus gyvūno reikšmę mūsų šalies ūkio, o ir kultūros istorijoje.

Šiandien Arklio muziejus – tai unikali galimybė dar kartą prisiliesti prie mūsų šaknų: gimtosios žemės dvelksmo, unikalių padargų, kuriais mūsų broliai lietuviai puoselėdavo gimtąją žemę ir augindavo duoną, parodyti mūsų vaikams tai, kas galbūt mūsų šiuolaikiniame pasaulyje jau nukeliavo užmarštin. Arklio muziejus visa tai išpildys su kaupu: kas atgaivins istorijos vingius, o kas tiesiog pajodinės ant arkliuko ir gaus neišdildomų įspūdžių. Atminkite, ši lankytina vieta reikalauja laiko ir atsidavimo, kad deramai viską apžiūrėti: mat šiuo metu ekspozicija išsidėsčiusi net aštuoniuose pastatuose.

Arklio muziejus atviras visais metų laikais: žiemą čia vyksta įvairios edukacinės programos, na, o vasara čia pasitinkama tradiciškai ir džiaugsmingai – kiekvieną pirmąjį birželio savaitgalį čia vyksta visomis lietuviškomis spalvomis pasipuošusi „Bėk bėk, žirgeli!“ šventė. Tad planuodami išvyką į amžinai žavius ir kažkuo jus nustebinančius Anykščius, į lankytinų vietų sąrašą, net nedvejodami įrašykite ir Arklio muziejų.

Nebūk kurmis, pasidalink...Email this to someoneShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Print this page