Antano Česnulio skulptūrų ir poilsio parkas
Posted by admin on 3rd Lapkritis 2015
| 1128 peržiūrų

Antano Česnulio skulptūrų ir poilsio parkas – tai unikalių drožinių ekspozicija, įrengta visai netoli taip turistų pamėgtų Druskininkų miesto Naujasodės kaime. Keliaujant pagrindiniu keliu nuo Vilniaus link Druskininkų 3 kilometrai iki miesto po kaire puse yra nuoroda – Drožinių ekspozicija. Net kelis kartus esame atkreipę į šią informacinį įrašą dėmesį, bet vis skubėdavome tolyn, na, o vieną kartą ėmėme ir pasukome nuorodos link. Pavingiavę miško keliuku, netrukus atsidūrėme stovėjimo aikštelėje, kurioje saugiai pasistatėme automobilį. Na, o tuomet jau skubėjome išsiaiškinti, ką savyje slepia tas Antano Česnulio skulptūrų ir poilsio parkas. Patikėkite, čia išties nuostabu, čia, vienoje erdvėje sukaupta visa Lietuvos gyvoji atmintis, kurią jau 30 metų puoselėja auksinių rankų ir širdies skulptorius, medžio drožėjas Antanas Česnulis.

Atvykusiuosius dažnai pasitinka pats ekspozicijos šeimininkas, svetingai atveriantis unikalios ekspozicijos duris. Štai prieš akis didingas vėjo malūnas, kurio keturiuose aukštuose skoningai išdėstytos autoriaus sukurtos skulptūros. Apsidairius malūne ir pasiklausius jo sparnų girgždesio, dera keliauti link upelio, kur mus pasitinka Rūpintojėlių siena, iš kurios akmeninių sienų į mus žvelgia visų Lietuvos meistrų kurti Rūpintojėliai – jausmas nepakartojamas… Palei Ratnyčios upelį vingiuojame toliau – čia eksponuojama Antano Česnulio sukurta kompozicija „Žmogaus ir medžio gyvenimas“, sukurta iš labai senos pušies bei drožtų ąžuolo figūrų. Toliau parke atsiveria literatūros lobynai, čia ir Žemaitės „Marti“, A. Vienuolio „Prieblandoje“, V. Krėvės „Prie dangaus vartų“. Kiek paėjus, galime prisiliesti ir prie subtilios ekspozicijos „Duonos kelias“.

Antano Česnulio skulptūrų ir poilsio parkas užburia savo subtilumu, paprastumu ir tuo, kas brangu kiekvienam žmogui, kiekvienam lietuviui. Čia susilieja visa Lietuva, pradedant Mažvydu ir baigiant Dviem gaideliais. Šį grožį išties sunku aprašyti, belieka tiesiog nuoširdžiai padėkoti tikram lietuvybės puoselėtojui Antanui Česnuliui ir paraginti kiekvieną iš mūsų apsilankyti šioje unikalioje vietoje.

Nebūk kurmis, pasidalink...Email this to someoneShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Print this page