Angelų kalva
Posted by admin on 8th Liepa 2015
| 1234 peržiūrų

Angelų kalva – tai unikali vieta, savo dėmesį traukianti iškiliomis medinėmis angelų skulptūromis. Šią kalvą lengvai rasite judėdami link Užutrakio dvaro keliu Trakai–Rykantai kiek pasukę kelio atšaka, vedančia link Būdos gyvenvietės. Už šią dar vieną su niekuom nesulyginamą vietą turėtume būti dėkingi Angelų kalvos projekto sumanytojoms bei iniciatorėms – Dominykai Dubauskaitei Kairevičienei bei Lolitai Piličiauskaitei Navickienei, kurių dėka minint Lietuvos Tūkstantmetį, o taip pat švenčiant Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčios 600-tųjų metų jubiliejų,  2009 m. rugsėjo 12 d. ir buvo realizuotas projektas „Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmetis krikščioniškųjų vertybių šviesoje“, kuris žmonių paprasčiau imtas vadinti Angelų kalva.

Angelų kalva – tai savotiškas vainikas ne tik Trakams, bet ir visai Lietuvai. Čia vienoje vietoje išdidžiai stūkso iš ąžuolo išskuobtos angelų skulptūros, siekiančios net 5 metrus ir simbolizuojančios pagrindines krikščioniškąsias vertybes, tokias kaip Meilė, Tikėjimas, Viltis, Bičiulystė, Gyvybė, Santarvė, Pasiaukojimas ir kt. Prie jų vieningai prisijungė ir Atgimimui, Lietuvos vienybei, Baltijos keliui dedikuoti angelai. Angelų čia gausybė. Atvykusieji į šią Angelų kalvą žmonės patys susiranda savąjį angelą, prie kurio norisi priglusti, padūmoti ar tiesiog pabūti taikoje su savimi, gamta ir ramia širdimi pasinerti į angelų karalystę.

Angelų kalva visada laukia savo lankytojų, vaikštant po šią sakralinę vietą galima ne tik širdimi, bet ir rankomis apglėbti angelą, prie kurio tiesiasi rankos, bet ir drauge su juo padūmoti tiesiog atsisėdus po jo sparnais bei pasigėrėti iš čia atsiveriančiais nuostabiais vaizdais ar drauge su vaikais pasisupti ant supynių. Čia būtent ta vieta, kur susiejama su gamta, su viskuo, ko reikia kiekvienam iš mūsų, o jeigu kažko trūksta, galima to „kažko“ paprašyti „Maldų rate“, kurį rasite pačiame Angelų kalvos viršuje. „Maldos ratas“  – tai tokia vieta, kurioje rankomis, beveik be jokių papildomų priemonių akmenukais išdėliota erdvė, papildyta į visas keturias  pasaulio puses vedančiais spindulėliais. Su savimi turėkite ne tik troškimą, bet ir kokį nors Jums priimtiną maldos simbolį, kurį po ritualo pakabinsite ant šalia esančių metalinių saulučių. Tikslesnę instrukciją apie ritualą „Maldų rate“ rasite Angelų kalvos informacinėje lentoje. Ar pildosi norai? Angelai tikrai juos išgirs ir būtinai padarys viską, kad tik Jūsų troškimai išsipildytų, tereikia tik vieno – labai tuom tikėti.

Angelų kalva kasmet pasipildo naujais gyventojais – už tai jie dėkingi ne tik mūsų tautodailininkams, į angelus įdedantiems visą savo dūšią, bet ir fundatoriems, ramia širdimi aukojantiems, kad tik greičiau į padanges pasistiebtų dar viena ąžuolinė skulptūra.

Angelų kalvoje vyksta įvairūs renginiai, kasmet minima Angelų kalvos įkūrimo diena. Angelų kalva atvira visiems, ieškantiems, radusiems, svajojantiems, nusivylusiems, tikintiems, mylintiems, sergantiems ar sveikstantiems … Nes čia – Angelai. Jūsų. Mūsų. Tavo.

Nebūk kurmis, pasidalink...Email this to someoneShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Print this page