Gražioji Mūsų Lietuva
Posted by admin on 26th Lapkritis 2014
| 2218 peržiūrų

Senolė žemė žydi

Vaivorykštės spalva

Visų gražiausias žiedas

Gimtinė LIETUVA.

(Aldona Elena Puišytė)

Blaškomės po margąjį pasaulį, ieškodami gražių vaizdų, kraštovaizdžių, pamiršę, kad gyvename įstabaus grožio kampelyje, apdainuotame poetų, išliaupsintame rašytojų ir kitų didžių menininkų. Retas kuris iš mūsų gali pasakyti, – aš aplankiau visas įdomiausias savo krašto vietas. O jų tiek daug – ir visos nuostabios, kvepiančios žaluma, alsuojančios medžių gaivuma, apjuostos sraunių upių vingiais ar tiesiog ramiai skendinčios ąžuolų paunksmėje.

Lietuva – tik per 65,2 tūkst. km² ploto užimanti šalis, kurią lengvai galima skersai ir išilgai pervažiuoti per gerą parą. Taip, žinoma, greitai praskrieti su mašina, skrodžiant iš šiauriausio Lietuvos taško – Aspariškių kaimo, esančio Biržų rajone iki piečiausio šalies taško – Kabelių kaimo Varėnos rajone, galima nesugaišus nė šešių valandų, tačiau yra visai kas kita, kai išsiruoši į pažintinę kelionę po savo gimtąjį kraštą. Pažintis su Lietuva – tai neišsemiamas aruodas įdomių lankytinų vietų, kuriose apsilankęs pats nustembi – negi tiek grožio esama mūsų gimtinėje?

Graži ta mūsų šalelė, gintarinė Lietuva…Štai, kad ir tūkstantį kartų matyta galingoji Gedimino pilis, pasidabinusi trispalve, piliakalnių išraizgytoji Kernavė, mistika alsuojantis Kryžių kalnas ar tautos galybę simbolizuojantis senolis Stelmužės ąžuolas. Kelios dienos praleistos unikaliame gamtos kampelyje – Kuršių Nerijoje visada atgaivins ne tik užburiančia gamtos ramybe, bet ir sielai suteiks naujų spalvų. Juk tai mūsų kraštas, mūsų pasididžiavimas, mūsų ramybės uostas ir mūsų namai. Keliaukime, lankykime kiekvieną akmenį, medį, gėlę, taip semdamiesi stiprybės. Mylėkime Lietuvą, puoselėkime jos grožį, pažinkime savo kraštą – jo niekas nepakeis.

Nebūk kurmis, pasidalink...Email this to someoneShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Print this page