Trakų pilis
Posted by admin on 14th Kovas 2016
| 1581 peržiūrų

Trakų pilis (tikslus pavadinimas – Trakų salos pilis) – nuostabi lankytina vieta, suteikianti galimybę mums, lietuviams, dar kartą prisiliesti prie savo šaknų bei ištakų. Trakų pilis išskirtinė dar ir tuo, kad tai vienintelė Rytų Europoje pilis, įsikūrusi saloje.

Už tai, kad Lietuva turi Trakų pilį, turėtume būti dėkingi mūsų didiesiems kunigaikščiams Kęstučiui ir Vytautui, kurių sumanymu šis gotikinis pastatas iškilo XIV a. II pusėje – XV a. 1-ajame dešimtmetyje Trakų mieste, Galvės ežero Pilies saloje. XV a. ši pilis žinoma ir kaip viena iš LDK valdovų rezidencijų.

Teigiama, kad pilies pastatymo istorija susijusi su moterimi (kaip jau įprasta visų didžiausių istorinių įvykių istorijoje). Trakų pilis – vienintelė Rytų Europoje pilis, pastatyta saloje. Legenda byloja, kad Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Kęstučio žmonai Birutei netiko, kad Senuosiuose Trakuose, kur jie buvo įsikūrę, per menka vandens. Tad Kęstutis, norėdamas įtikti žmonai, XIV a. viduryje pradėjo naujosios pilies statybas ten, kur daugiau vandens, t. y. ežerų apsuptame pusiasalyje.

Iki tol, kol Trakų pilis įgavo nūdienos įvaizdį, ji buvo naudojama ir kaip kalėjimas, buvo gerokai suniokota. Beje, joje Anapilin iškeliavo ir mūsų tautos didysis Vytautas –Lietuvos didysis kunigaikštis Vytautas Didysis.

Trakų pilis šiandien – vienas iš lankomiausių objektų Lietuvoje. Trakų pilis kas kartą pritraukia lankytojus įdomia čia vykstančia programa, šventėmis, čia įkurtas istorinis Trakų muziejus, veikia archeologinė ekspozicija bei galima aplankyti čia įsikūrusį Medžioklės muziejų. Trakų pilies pastatai – išties įspūdingas architektūros ansamblis, tačiau dera nepamiršti, kad kadaise tai buvo ne tik grožis, bet ir mūsų tvietoji gynybinė siena. Mes visada kovojome už laisvę, džiugu, kad ją turime.

 

Nebūk kurmis, pasidalink...Email this to someoneShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Print this page