Pakruojo dvaras
Posted by admin on 18th Kovas 2016
| 1069 peržiūrų

Pakruojo dvaras – dar viena unikali lankytina vieta, kaip magnetas traukianti visus, norinčius bent kiek prisiliesti prie tos dvasios, kuria alsavo bei gyveno prieš gerą amžių lietuvių dvarininkai. Pakruojo dvaro užuomazgos siekia dar 1531 metus, dvaro įkūrėju laikomas pirmasis jo savininkas Rietavo tijūnas M. Vekavičius, vėliau dvaru rūpinosi kiti Lietuvos didikai bei bajorai, pakol Pakruojo dvaras kaip kraitis atiteko Ropų giminei.

Pakruojo dvaras išgyveno daug įdomių pakilimų bei ne itin lengvų periodų: po Antrojo pasaulinio karo Pakruojo dvare buvo įkurtas tarybinis ūkis, vėliau dvaro pastatai buvo rekonstruojami,  dar po to čia iki1979 m. veikė žemės ūkio technikumas, o vėliau čia įsikūrė žemės ūkio kadrų kvalifikacijos kėlimo mokykla.

Šiandien Pakruojo dvaras – nuostabių pastatų virtinė, čia nuolat vyksta įvairūs edukaciniai renginiai, organizuojamos šventės, teminės ekskursijos bei pramogos. Į Pakruojo dvarą lankytojai vyksta ne tik dėl čia vykstančių originalių švenčių, bet dar ir dėl to, kad tai didžiausias išlikęs 26 dvaro pastatų kompleksas visoje Lietuvoje.

Pakruojo dvaras atviras ištisus metus: žiemą čia originaliai besirengiama didžiausioms metų šventėms, o vasarą, gamtai nusidažius žaliai, čia visada pramogų suras nuo didžiausio iki mažiausio. Pakruojo dvaras kiekvieną savaitgalį pavirsta Gyvuoju muziejumi – lankytojai savo rankomis gali prisiliesti prie dvaro ūkio darbų, kumečių ar net dvaro Barono šeimos tradicijų. Čia ir kalvė, čia ir alaus bravoras, ir Traktierius, ir Kostiuminė, ir Bausmių muziejus, – ir ko tik čia nėra – reikia tiesiog nepatingėti ir nuvykti prie Kruojos upės įsikūrusį, praeities atspindžiais dvelkiantį dvarą Pakruojyje. Čia buvo nulinčiuotas Tadas Blinda (čia, šalia ūkinių pastatų buvo nufilmuota žymioji jo plakimo scena), na, o šiandien dvaras, kaip gyvąjį viso to įrodymą saugo tikrus Tado Blindos ūsus. Čia ir garsiosios dvaro lepioškos. Įdomu? Ir man. Tad lekiam.

Nebūk kurmis, pasidalink...Email this to someoneShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Print this page