Kernavė ir jos piliakalniai
Posted by admin on 14th Kovas 2016
| 1638 peržiūrų

Kernavė ir jos piliakalniai – dar viena itin lankytojų mylima vieta 2004 m. įtraukta į pasaulinį UNESCO globojamų paveldo objektų sąrašą, esanti visai netoli mūsų sostinės Vilniaus. Čia, gamtos prieglobstyje, nepriklausomai nuo metų laiko visada galima patirti neišdildomų įspūdžių ir kiekvieną kartą atrasti kažką nauja.

Kernavė garsi ne tik čia stūksančiais išdidžiais piliakalniais, bet dar ir tuo, kad tai istorinė Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės sostinė.

Kernavė ir jos piliakalniai – tai tartum gyvasis liudijimas apie mūsų istorinę praeitį, mūsų galią ir vienybę. Džiugu, kad XX a. ši vietovė vėl naujai atgimė ir tapo viena iš lankomiausių vietų Lietuvoje. Čia dvelkia magija, kiekvienas medis mena daug įdomių įvykių, na, o piliakalniai savyje saugo dar subtilesnes paslaptis. Ne veltui kiekvienas iš jų turi savo vardą: čia ir Pilies kalnas, Mindaugo sosto piliakalnis, Aukuro, Lizdeikos bei Žvelgakalnio kalnai.

Neries apsuptyje įsikūrusi Kernavė laikoma pirmąja aiškia valdovo rezidencija, aptikti radiniai byloja apie tai, kad čia buvo įsikūrę žymiausi anuometinės Lietuvos amatininkai, gyveno turtingi miestiečiai bei pirmieji Lietuvos pirkliai Remeisis bei Studila.

Kernavė ir jos piliakalniai – išties subtili sakralinė, mitologinė bei istorinė Lietuvos vieta. Apie ją sklandančių legendų bei liudijimų nesuskaičiuosi ir neiššifruosi, bet jau vien tai, kad jų esama tiek daug ir įvairių, bylote byloje apie šioje vietoje iki šių laikų gyvenančią magiją. Manoma, kad Kernavę įkūrė kunigaikštis Kernius, kurio dukros Pajautos garbei čia atsirado ir Pajautos slėnis.

Kernavė ir jos piliakalniai bene daugiausiai lankytojų sulaukia per Rasų šventę (Jonines), kai ir taip gamta prisipildo ypatinga aura, o šioje vietoje šie potyriai dar labiau išryškėja. Daug čia galima prirašyti apie šią magišką vietovę, tačiau aišku viena, tik nuvykus ir bent minutėlę pastovėjus ant vieno ar kito piliakalnio, kiekvienas iš mūsų patirs savo liudijimą. Gaila, kad žymusis Kernavės raganius Algirdas Alekna į mus jau žvelgia iš Anapus, antra vertus jis mums paliko galimybę visas Kernavės paslaptis įminti iš naujo. Be mistikos tik Kernavės miestelio herbe esantis įrašas: „VERČIAU GYVYBĘ PRARASIU NEGU LAISVĘ“. Čia jau šventa.

Nebūk kurmis, pasidalink...Email this to someoneShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Print this page