Ladakalnis
Posted by admin on 18th Lapkritis 2014
| 2162 peržiūrų

Ladakalnis – legendomis ir įvairiais liudijimais apipintas kalnas, įsikūręs Aukštaitijos nacionaliniame parke. Šis kalnas iškilęs 175 metrus virš jūros lygio, todėl nenuostabu, kad užkopus į Ladakalnį, nuo jo atsiveria nepakartojami vaizdai. Net nežinai žmogus, kuo besigėrėti: mat saulėtą dieną nuo jo matosi nei daug nei mažai – šeši boluojantys ežerai. Štai pažvelgus į Rytus pamatysite Linkmeną ir Asėką, permetę žvilgsnį į Pietus – Alksną ir Alksnaitį, o žvilgterėję į Vakarus – jaukiai įsikūrusius Ūkoją ir Pakasą. Tai, iš tiesų, nuostabi vieta, kurioje patirsite tikrą gamtos teikiamą grožio antplūdį.

Ladakalnis savo pavadinimu užšifravo savotišką mįslę: tai galbūt susiję su žodžiu „ledas“, vietinių šnekta vadinamu „ladu“, o dar labiau linkstama prie versijos, kad būtent taip iškilusis kalnas pavadintas dėl sąsajos su baltų deive Lada. Ši deivė – baltų gyvybės deivė, didžioji Motina, pasaulio gimdytoja, o Ladakalnis ir buvo ta vieta, kur vyko didieji aukojimai, skirti gyvybės deivei Ladai.

Ladakalnis savyje sūpuoja daug paslapčių, daug istorijų ir senolių pasakojimų, – vieni jais tiki, kiti skeptiškai atmeta, tačiau dideli ir maži akmenukai, suguldyti šalia didžiojo kalno pasididžiavimo – ąžuolo, galingai stūksančio kalno centre, akivaizdus įrodymas, kad Ladakalnis ir iki šių dienų išsaugojo senąsias tradicijas. Tikima, kad užnešus akmenį į Ladakalnio viršūnę, išsipildo net slapčiausi norai, o norint, kad deivė Lada atleistų kuo daugiau nuodėmių, dera pasirinkti kuo didesnį akmenį.

Ne tik pats Ladakalnis apipintas legendomis, bet ir jo papėdėje esantys gražuoliai ežerai. Antai apie Alksno įlanką, vadinamą Mergakumpiu, pasakojama, kad toks pavadinimas jai atiteko dėl to, kad vietinės merginos visomis išgalėmis stengėsi išsigelbėti nuo Napaleono kareivių, bandydamos plaukti per ežerą, deja, joms nepavyko. O štai Linkmeno ežere gyveno žaltys Linkmenas, kuriam garbinti čia buvo pastatyta didelė šventykla.

Ladakalnis visais metų laikais visada ras kuo pradžiuginti savo lankytojus, tačiau bet kuriuo atveju, maloniausia čia vasarą, kai šviečia saulutė, kai galima tiesiog pailsinti kojas ąžuolo paunksmėje, švelniai vėjui taršant plaukus.

Ladakalnis – geomorfologinis gamtos paminklas. Kalnas yra saugomas valstybės.

Nebūk kurmis, pasidalink...Email this to someoneShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Print this page