Bernardinų sodas
Posted by admin on 13th Lapkritis 2014
| 2915 peržiūrų

Išvykus pasigėrėti Vilniaus senamiesčiu, tiesiog būtina užsukti ir pasivaikščioti po Bernardinų sodą, įsikūrusį pačiame Vilniaus centre, tarp iškiliojo Gedimino pilies kalno, srauniosios Vilnelės ir įžymiojo Bernardinų vienuolyno.

Šiandien Bernardinų sodas po daugiau nei metus trukusios rekonstrukcijos švyti naujomis spalvomis ir džiugina savo lankytojus išmaniais sprendimais. Dailininko Vladislovo Štrauso projekto dėka nuo 2013 metų šiame parke buvo atkurta autentiška XIX a. aplinka.

Anksčiau šį parką žinojome kaip Sereikiškių, tačiau jam priskirtas Bernardinų sodo pavadinimas geriausiai atitinka jo istorijos vingius, nes, pasak istorikų, kelis šimtmečius didžiojoje dalyje parko teritorijos čia plytėjo bernardinų vienuoliams priklausantis parkas. Būtent dėl šios priežasties Sereikiškių parkas šiandien – Bernardinų sodas. Šiai sąsajai sustiprinti sode ir sukurta įspūdinga vienuolių sodo ekspozicija su maistiniais, arbatiniais, o ir prieskoniniais augalais.

Bernardinų sodas išties turi kuo didžiuotis, mat per 40 000 augalų puošia jo teritoriją. Kiek pasigilinęs ar bent kiek pasidomėjęs sodo augmenija, sužinosi, kad čia tarsi pasakoje galima rasti neeiliniais vardais pavadintus augalus, tokius, kaip: Vingiorykštė Purpurinė, Bijūnas Puikusis, Bergenija Širdžialapė. Nė kiek šioms „asmenybėms“ nenusileidžia ir paprastieji mūsų krašto „laukinukai“: dilgėlė, žemuogė, rūgštynės ar ramunėlės.

Bernardinų sodas iki šios dienos didžiuojasi savo seniausiu „gyventoju“ – net per 400 metų skaičiuojančiu Sereikiškių ąžuolu. Jeigu šis milžinas prakalbėtų, daug gražių ir graudžių istorijų apie parką paporintų, ale šiandien džiaugiamės ir tuo, kad šis senolis vis dar žaliuoja ir augina giles.

Bevaikštinėjant po parko teritoriją, į akis krinta Bernardinų sodo takelių vinguotumas. Toks jau sodo kūrėjų sumanymas – savotiškos paslapties sukūrimas tam, kad sodo lankytojams sodas neišplauktų kaip ant delno, o sukurtų tam tikrą intrigą.

Bernardinų sodas – tai puiki vieta šeimos ar draugų susitikimams, pasivaikščiojimams. Parko kūrėjų dėka čia galima ne tik gerai praleisti laiką, besigėrint įvairialype augmenija, bet ir apžiūrėti atkurtus senojo parko elementus: alpinariumą, Belvederio kalnelį, mintis paklaidinti fontanų pursluose ar išpuoselėto rožyno žieduose. Mažieji parko lankytojai tikrai ras ką veikti Bernardino sode esančiose vaikų žaidimo aikštelėse.

Parkas atidarytas lankytojams kasdien nuo 7 iki 22 val. Parko lankymas nemokamas.

Nebūk kurmis, pasidalink...Email this to someoneShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Print this page